Қайта тикланувчи энергия манбаларини ривожлантириш ва маҳаллий ишлаб чиқарувчи корхоналар
Қайта тикланувчи энергия манбаларини ривожлантириш ва маҳаллий ишлаб чиқарувчи корхоналар маҳсулотларини кенг жамоатчилик ўртасида тарғиб этиш мақсадида кўргазма ўтказилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М. Мирзиёев раҳбарлигида ўтказилган видеоселектор йиғилишининг баёни ижросини таъминлаш мақсадида “Ўзэлтехсаноат” уюшмаси биносида қайта тикланувчи энергия манбаларини ривожлантириш ва маҳаллий ишлаб чиқарувчи корхоналар маҳсулотларини кенг жамоатчилик ўртасида тарғиб этиш мақсадида кўргазма ўтказилди.
Давлат геология қўмитаси тизимости корхона ва жамиятлари ўз маъмурий биноларида қайта тикланучи энергия манбаларини жорий этиш ишларини жадаллаштириш доирасида мазкур кўргазмада фаол иштрок этдилар.

Представителипредприятий Госкомгеологии принимают участие в процессе ускорения внедрения
Представителипредприятий Госкомгеологии принимают участие в процессе ускорения внедрения возобновляемых источников энергии в своих административных зданиях.
В целях обеспечения реализации протокола видеоселекторного совещания, проведенного под руководством Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева, в здании ассоциации «Узэлтехсаноат» была проведена выставка по популяризации возобновляемых источников энергии и продукции местных производственных предприятий среди широкой общественности.
Представители подведомственных предприятий Госкомгеологии приняли активное участие в данной выставке в рамках ускорения внедрения возобновляемых источников энергии в своих административных зданиях.