Қайта тикланувчи энергия манбаларини ривожлантириш ва маҳаллий ишлаб чиқарувчи корхоналар
Қайта тикланувчи энергия манбаларини ривожлантириш ва маҳаллий ишлаб чиқарувчи корхоналар маҳсулотларини кенг жамоатчилик ўртасида тарғиб этиш мақсадида кўргазма ўтказилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М. Мирзиёев раҳбарлигида ўтказилган видеоселектор йиғилишининг баёни ижросини таъминлаш мақсадида “Ўзэлтехсаноат” уюшмаси биносида қайта тикланувчи энергия манбаларини ривожлантириш ва маҳаллий ишлаб чиқарувчи корхоналар маҳсулотларини кенг жамоатчилик ўртасида тарғиб этиш мақсадида кўргазма ўтказилди.
Давлат геология қўмитаси тизимости корхона ва жамиятлари ўз маъмурий биноларида қайта тикланучи энергия манбаларини жорий этиш ишларини жадаллаштириш доирасида мазкур кўргазмада фаол иштрок этдилар.

Representatives of subordinate enterprises of Goskomgeology took an active part in this exhibition
Representatives of subordinate enterprises of Goskomgeology took an active part in this exhibition as part of accelerating the introduction of renewable energy sources in their administrative buildings.
In order to ensure the implementation of the protocol of the video conference held under the leadership of the President of the Republic of Uzbekistan Sh.Mirziyoyev, an exhibition was held in the building of the Uzeltehsanoat Association to promote renewable energy sources and products of local manufacturing enterprises among the general public.
In accordance with the established procedure, contracts were concluded with local manufacturing enterprises.