“Togʻ-kon sanoati va geologiya sohasida Geoaxborot tizimlarini (GAT) qoʻllash” mavzusida seminar bo‘lib o‘tdi
Togʻ-kon sanoati va geologiya vazirligi Oʻzbekiston geologlari milliy qoʻmitasi bilan hamkorlikda Geologiya fanlari universitetida “Togʻ-kon sanoati va geologiya sohasida Geoaxborot tizimlarini (GAT) qoʻllash” mavzusida seminar tashkil qilindi.
Seminarda ESRI kompaniyasining Mustaqil davlatlar hamdoʻstligi davlatlari bilan hamkorlik qilish boʻyicha vakili va Data+International texnik ekspertlari tomonidan togʻ-kon sanoati va geologiya sohasida ArcGIS GAT tizimlari vositasida turli muammolarni hal etish yuzasidan ma’lumotlar berildi.

A seminar on “Application of Geographic Information Systems (GIS) in the mining and geology industry” was held
The Ministry of Mining and Geology together with the National Committee of Geologists of Uzbekistan organized a seminar on “Application of Geographic Information Systems (GIS) in mining and geology” at the University of Geological Sciences.
At the seminar, ESRI representative on cooperation with the Commonwealth of Independent States and technical experts from Data+International presented information on solving various tasks in the field of mining and geology with the help of ArcGIS GIS systems.