“Togʻ-kon sanoati va geologiya sohasida Geoaxborot tizimlarini (GAT) qoʻllash” mavzusida seminar bo‘lib o‘tdi
Togʻ-kon sanoati va geologiya vazirligi Oʻzbekiston geologlari milliy qoʻmitasi bilan hamkorlikda Geologiya fanlari universitetida “Togʻ-kon sanoati va geologiya sohasida Geoaxborot tizimlarini (GAT) qoʻllash” mavzusida seminar tashkil qilindi.
Seminarda ESRI kompaniyasining Mustaqil davlatlar hamdoʻstligi davlatlari bilan hamkorlik qilish boʻyicha vakili va Data+International texnik ekspertlari tomonidan togʻ-kon sanoati va geologiya sohasida ArcGIS GAT tizimlari vositasida turli muammolarni hal etish yuzasidan ma’lumotlar berildi.

Проведен семинар на тему «Применение геоинформационных систем (ГИС) в горнодобывающей промышленности и геологии»
Министерство горнодобывающей промышленности и геологии совместно с Национальным комитетом геологов Узбекистана организовали в Университете геологических наук семинар на тему «Применение геоинформационных систем (ГИС) в горнодобывающей промышленности и геологии».
На семинаре представителем ESRI по сотрудничеству со странами Содружества Независимых Государств и техническими экспертами Data+International была представлена информация о решении различных задач в области горнодобывающей промышленности и геологии с помощью систем ГИС ArcGIS.