Futbol, stol tennisi, shaxmat va badminton bo‘yicha “Geologiya vaziri kubogi” sport musobaqalari natijalari
Futbol bo‘yicha “Geologiya vaziri kubogi”, stol tennisi, shaxmat va badminton sport musobaqalarining g‘olib hamda sovrindorlari taqdirlandi
2023-yil 30-sentabr Tog‘-kon sanoati vazirligining tizimosti korxona va tashkilotlari xodimlari o‘rtasida futbol bo‘yicha “Geologiya vaziri kubogi”ning final uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Dastlab 3-o‘rin uchun bahsda «O‘zmetkombinat» AJ jamoasi Geologiya fanlari universiteti vakillarini taslim etdi.
OKMK va «Navoiyuran» DK jamoalari o‘rtasida kechgan final o‘yinida esa olmaliqliklarning qo‘li baland keldi.
Stol tennisi musobaqalarida ham OKMK vakili J.Abdurazzoqov 1-o‘rinni egalladi.Shaxmatda «O‘zbegidrogeologiya» DM xodimi Sh.Hatamov, xotin-qizlar o‘rtasida badminton bo‘yicha sport musobaqalaridagi chempionlik esa «O‘zbek geologiya qidiruv» AJ xodimi F.Anvarovaga nasib etdi.
Musobaqalarda faol ishtirok etgan eng yaxshi futbolchi, darvozabon, Fairplay namoyish etgan jamoa, eng yaxshi murabbiy kabi nominatsiyalar bo‘yicha rag‘batlantiruvchi sovg‘alar o‘z egalariga topshirildi.

Итоги спортивных соревнований «Кубок министра геологии» по футболу, настольному теннису, шахматам и бадминтону
Награждены победители и призеры спортивных соревнований «Кубок министра геологии» по футболу, настольному теннису, шахматам и бадминтону.
30 сентября 2023 года состоялся финальный футбольный матч «Кубка министра геологии» между работниками предприятий и организаций Министерства горнодобывающей промышленности и геологии.
В борьбе за 3-е место команда АО «Узметкомбинат» одолела представителей Университета геологических наук.
В финальном матче между командами АГМК и ГУ «Навоиуран» победу одержали алмалыкцы.
В соревнованиях по настольному теннису сотрудник АГМК Ж.Абдураззоков занял 1-е место, в первенстве по шахматам — сотрудник ГУ «Узбекидрогеологии» Ш.Хатамов, а по бадминтону среди женщин награда была вручена сотруднице АО «Узбекгеологоразведка» Ф.Анваровой.
Также поощрительные призы были вручены их владельцам в таких номинациях, как лучший игрок, активно участвовавший в соревнованиях, вратарь, команда, продемонстрировавшая честную игру и лучший тренер.